Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Žiniasklaida: per Pranciškaus gimtadienį žaibas trenkė į šventojo Petro statulą. Įspėjimas dėl “Fiducia Supplicans”?

Gruodžio 17 d., Jorge Mario Bergoglio gimtadienio dieną, žaibas trenkė į šventojo Petro statulą ant bažnyčios Argentinos sostinėje Buenos Airėse, kur Bergoglio daug metų buvo arkivyskupas, pranešė Lotynų Amerikos žiniasklaida. 

Nuo smūgio statula neteko aureolės ir raktų. Kitą dieną Pranciškus pasirašė deklaraciją Fiducia supplicans, įvedančią palaiminimus tos pačios lyties poroms.

Žinią apie Šventojo Petro statulos sunaikinimą pranešė Kolumbijos radijas “Rosa Mistica”, paskelbdamas nuotrauką. Teigiama, kad nuotrauką radijui atsiuntė argentinietis kunigas Justo Lo Feudo.

Buvo teigiama, kad žaibas trenkė į šventojo Petro statulą Buenos Airėse esančioje Rožinio Dievo Motinos šventovėje (Nuestra Señora del Rosario de San Nicolás).

Šioje bažnyčioje yra Dievo Motinos statula, siejama su privačiais apsireiškimais, kuriuos 2016 m. šios vietos vyskupas pripažino antgamtiniais.

Iš pradžių statula turėjo aureolę, o Petras dešinėje rankoje laikė raktą, kairėje – pastoralą. Kaip matyti iš nuotraukos, po smūgio nei aureolės, nei rakto nėra. Raktai buvo nuplėšti kartu su dešine ranka.

Įvykį komentavę interneto vartotojai priminė, kad žaibas į Šventojo Petro bazilikos kupolą trenkė tą pačią naktį, kai popiežius Benediktas XVI paskelbė apie ketinimą atsistatydinti iš pareigų.

Šventovės vadovybė šio klausimo nesureikšmino. Jos nepranešė apie įvykį savo žiniasklaidoje, o pasak tinklaraštininko Ronaldo L. Conte’o, katalikų teologo ir biblisto, jie neatsakė į pateiktus klausimus šiuo klausimu.

JŠ pagal www.pch24.pl

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020