Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Vidiniai prieštaravimai ministro A. Dulkio COVID įsakyme

Pats ministras savo įsakymu pripažįsta tokius dalykus, pats ministras pripažįsta, kad klaidingai teigiami rezultatai gali nepagrįstai varžyti asmenų teises ir nepagrįstai riboti jų veiklą, tačiau, nepaisant to, pats ministras nesibodi žmonių konstitucines teises ir laisves varžyti tyrimų rezultatais, kurie, kaip jis pats teigia, gali būti klaidingai teigiami, – rašo savo tinklaraštyje Mozeris Alvis.

Atkreipkime dėmesį į sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio įsakymą Nr. V-2797 “Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimų atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

Tvarkos aprašo 16 punktas “Tyrimo rezultatų aiškinimas ir apribojimai”:

Citata 1: “Neigiamas tyrimo rezultatas nebūtinai reiškia, kad žmogus nėra užsikrėtęs SARS-CoV-2 virusu ir turėtų būti aiškinamas įvertinant užsikrėtimo galimybę prieš tyrimą (t. y. SARS-CoV-2 infekcijos židinį, turėtus kontaktus ir simptomus) ir tyrimo jautrumą. Apskaičiuota, kad klaidingai neigiamų rezultatų atsiradimo tikimybė yra didesnė esant dideliam paplitimui arba dėl netinkamo ėminių paėmimo laiko, netinkamos ėminio paėmimo technikos, mažos viruso koncentracijos, netinkamo ėminių transportavimo, PGR inhibitoriaus buvimo, preanalitinių ar analitinių problemų arba viruso mutacijų ir kitų techninių ir (ar) biologinių priežasčių.”.

Citata 2: “Teigiamas tyrimo rezultatas nebūtinai reiškia, kad virusas yra aktyviai replikuojantis ir gali būti pernešamas kitiems. Svarbu pažymėti, kad kryžminis užteršimas dėl tiriamų ėminių / mėginių gausos ir ištyrimo per trumpą laiką gali lemti klaidingai teigiamus rezultatus. Klaidingai teigiamas rezultatas gali sukelti nepatogumų pacientui, įskaitant: privalomą (savi)izoliaciją, ribojamą kontaktą su šeimos nariais, galimybės grįžti į darbą atidėjimą, nereikalingą gydymą, pakartotinį tyrimą ir kt..”.

Taigi tas asmuo, kuris, kaip nurodoma pono ministro Dulkio priimtame įsakyme, nebūtinai nėra viruso nešiotoju, gali naudotis platesnėmis galimybėmis nei tas asmuo, kuris, kaip nurodoma pono ministro Dulkio priimtame įsakyme, nebūtinai yra viruso nešiotoju.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, kas gali lemti klaidingai teigiamą rezultatą:

“kryžminis užteršimas dėl tiriamų ėminių / mėginių gausos ir ištyrimo per trumpą laiką”.

Pats ponas ministras savo įsakymu pripažįsta tokius dalykus, pats ponas ministras pripažįsta, kad klaidingai teigiami rezultatai gali nepagrįstai varžyti asmenų teises ir nepagrįstai riboti jų veiklą, tačiau, nepaisant to, pats ponas ministras nesibodi žmonių konstitucines teises ir laisves varžyti tyrimų rezultatais, kurie, kaip jis pats teigia, gali būti klaidingai teigiami.

Priminsiu: kalbame apie tyrimą, kuris laikomas “auksiniu standartu”.

JŠ pagal Mozeris Alvis

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020