Turtingiausias pasaulio žmogus ir „Twitter” savininkas dar kartą pasmerkė depopuliacijos darbotvarkę, labai populiarią tarp kovotojų su klimato kaita. Šį kartą jis komentavo aplinkosaugos guru Jane Godall prieš gimstamumą nukreiptus pasisakymus, pristatytus Pasaulio ekonomikos forumo aukščiausiojo lygio susitikime.
„Negalime slėpti pernelyg didelio žmonių populiacijos augimo problemos, nes ji yra daugelio šiandienos problemų priežastis. Visos problemos, apie kurias kalbame šiandien (klimato kaita, grėsmė biologinei įvairovei – red.), nebūtų problema, jei šiandieninė populiacija būtų tokia pat didelė kaip prieš 500 metų.” – sakė britų antropologė, garsėjanti savo primatų, pirmiausia bonobo šimpanzių, tyrimais.
Savo pareiškimą Godall padarė per vieną iš Pasaulio ekonomikos forumo aukščiausiojo lygio susitikimų Davose (Šveicarija).
„Ši filosofija yra žmonijos mirtis”, – vaizdo įrašą komentavo E. Muskas.
Prisiminkime, kad 1500 m. Žemėje gyveno… 461 mln. žmonių. Šiandien pasaulyje gyvena kiek daugiau nei 8 mlrd. žmonių. JT modeliai ir prognozės rodo, kad 2100 m. mūsų iš viso bus 10 mlrd., ir, organizacijos vertinimu, šį skaičių reikės išlaikyti „atsižvelgiant į darnaus vystymosi principus”.
Kai kurie ekspertai nesutinka su JT prognozėmis. Jų nuomone, gimstamumo kontrolės politikos skatinimas, ypač besivystančiose šalyse, sukels milžinišką demografinę krizę su visomis neigiamomis jos pasekmėmis pasauliniu mastu. Panašios nuomonės laikosi ir vienas amerikiečių milijardierius, kuris mano, kad pasauliui reikia dar daugiau žmonių ir kad gyventojų perteklius yra seniai paneigtas mitas.
JŠ pagal www.kontrastas.lt