Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Popiežiaus patarėjas, svarbiausias Afrikos kardinolas: “Fiducia supplicans” sukėlė šoką ir susierzinimą!

Kinšasos (Kongas) arkivyskupas ir popiežiaus Pranciškaus patarėjas kardinolas Firdolinas Ambongo laukia paaiškinimų dėl Tikėjimo doktrinos dikasterijos doktrininės deklaracijos “Fiducia supplicans”, leidžiančios laiminti homoseksualias poras. Apie tai purpuratas kalbėjo interviu Vatikano radijui.

Kardinolas Fridolinas Ambongo yra elitinės Kardinolų tarybos, kuri pataria popiežiui Pranciškui, narys. Paskelbus doktrininę deklaraciją Fiducia supplicans, kardinolas Ambongo paragino visą Afriką parengti bendrą dokumentą, paaiškinantį šią deklaraciją. Kardinolas Ambongo yra Afrikos ir Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumo (SECAM) pirmininkas.

– Iškart po šio dokumento paskelbimo pasipylė įnirtinga, nusivylusi mūsų tikinčiųjų reakcija. Aš pats gavau daugybę tikinčiųjų žinučių, kuriose buvo klausiama, ar gali būti tiesa, kad šį dokumentą pasirašė Jo Šventenybė. Iš tiesų buvo daug, labai daug įsiūčio. Būdamas Afrikos vyskupų tarybos SECAM pirmininkas, iškart pastebėjau, kad įvairios vyskupų konferencijos ėmė skelbti paaiškinimus šiuo klausimu. Viskas vyko ta pačia kryptimi – dokumento atmetimo link”, – sakė jis. Todėl, pridūrė jis, pasiūlė parengti bendrą visos Afrikos aiškinimą.

Pasak kardinolo, teologiniu požiūriu dokumentui negalima nieko priekaištauti. Visiškai kitaip yra iš pastoracinės perspektyvos. “Žvelgiant iš tokios perspektyvos, dokumentas sukėlė daug nesusipratimų, nesusikalbėjimo ir šoko tarp tikinčiųjų”,- sakė jis.

Jis pridūrė, kad tikisi, jog netrukus galės pasikalbėti su atsakingais žmonėmis Romoje, kad galėtų gauti atitinkamus paaiškinimus.

JŠ pagal www.pch24.pl

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020