Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Kodėl Elonas Muskas užblokavo liberalių žurnalistų paskyras?

Naujasis „Twitter” savininkas nenustoja kišti savo lazdos į skruzdėlyną, o tai įsiutina kairiųjų pusę ir kelia linksmybes dešiniųjų pusėje, kuri po daugelio metų nebeturi cenzoriaus ir netgi pastebi tam tikrus veiksmus prieš iki šiol neliečiamą pagrindinę srovę. Užblokavęs kelias liberalias paskyras, E. Muskas susidūrė su… Europos Sąjungos šantažu.

Po to, kai Elonas Muskas asmeniškai užblokavo kelių CNN, „Mashable”, „New York Times”, „Washington Post”, „Vox” ir buvusio MSNBC laidų vedėjo Keitho Olbermanno paskyras, Europos Sąjunga grasina „Twitter” sankcijomis valstybėse narėse.

Prieštaringai ne tik tarp eurokratų vertinama milijardieriaus nurodyta priežastis. Pagrindinės žiniasklaidos darbuotojai buvo įtariami pažeidę privačių duomenų skelbimo taisykles, nes atskleidė privataus lėktuvo, kuriuo keliavo E. Muskas, buvimo vietą.

Iki šiol ekscentriškasis „Tesla” ir „SpaceX” savininkas nustebino abi ideologinio ginčo puses, savo tviterio žinutėse siūlydamas, kad „”mentalinis virusas (ideologija) bus nugalėtas, arba niekas daugiau nebeturi reikšmės”, juokaudamas apie „”kovidianus”” arba nurodydamas, kad daktaras Anthony Fauci turėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Šį kartą, kaip pabrėžia konservatyviosios pusės atstovai, būtent kairieji, gyvenantys savo visagalybe ir teisumu, pradėjo patirti tuos pačius apribojimus, kuriuos anksčiau naudojo prieš savo oponentus.

Pradžioje minėta pagrindinė žiniasklaida neigė, kad jos darbuotojai pasidalijo E. Musko buvimo vieta. Programinės įrangos, kuri buvo naudojama privačiam lėktuvui sekti, autorius Jackas Sweeney pasisakė šiuo klausimu, teigdamas, kad ji leido atlikti tokią operaciją.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Věra Jourová nedelsdama sureagavo į „Musk” sprendimą. „Neramu girdėti apie savavališką žurnalistų nušalinimą nuo darbo „Twitter” tinkle. ES Skaitmeninių paslaugų akte reikalaujama gerbti žiniasklaidos laisvę ir pagrindines teises. Tai patvirtina mūsų Žiniasklaidos laisvės įstatymas. Elonas Muskas turėtų tai žinoti. Yra keletas raudonų linijų. Netrukus bus taikomos sankcijos.” – ji rašė.

Keista, bet ta pati Europos Komisija neišreiškė „susirūpinimo”, kai ankstesnė „Twitter” valdyba, sudarydama korumpuotą sandorį su politikos formuotojais, masiškai blokavo konservatyvių žurnalistų ir kitų naudotojų, kurie dalijosi Bidenų šeimą kompromituojančia medžiaga, paskyras.

Kongreso narė Marjorie Taylor Greene, be kita ko, kalbėjo apie šį klausimą. „Tie patys spaudos politikos aktyvistai, kurie skundžiasi, kad buvo uždrausti dėl doxxing [dalijimosi privačiais duomenimis] ir grėsmės Elonui Muskui, anksčiau reikalavo uždrausti konservatyvius amerikiečius, prezidentą Trumpą ir mano asmeninę paskyrą. Jiems būtų naudinga nustoti būti politiniais aktyvistais ir tiesiog būti žurnalistais”, – rašė ji tviteryje.

Populiarus konservatyviųjų pažiūrų komentatorius Mattas Walshas, priešingai, pasirinko pašaipų toną ir parašė: „Šį rytą atsibudome į sugriautą šalį. Sukrėsti žvelgiame į nuolaužas. Mums skauda ir skauda širdį. Mes vis dar negalime suvokti, kokių baisybių buvome liudininkais praėjusią naktį. Keli liberalai buvo laikinai nušalinti nuo „Twitter”. Niekas nebebus taip, kaip anksčiau.”

JŠ pagal www.kontrastas.lt

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020