Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Kitas episkopatas prieš “Fiducia supplicans”. Angolos vyskupai uždraudė laiminti homoseksualus!

Angolos bei San Tomė ir Prinsipės vyskupų konferencija (CEAST) išreiškė “sumišimą” dėl 2023 m. gruodžio 18 d. Vatikano Tikėjimo doktrinos dikasterijos paskelbtos deklaracijos “Fiducia supplicans” dėl palaiminimų pastoracinės reikšmės. Ji patikslino, kad šis dokumentas nebus įgyvendinamas šiose šalyse dėl tos pačios lyties porų palaiminimo.

CEAST vyskupai paaiškino, kad jie nepritaria “Fiducia supplicans” įvestiems neformaliems palaiminimams homoseksualioms poroms, ir paskelbė, kad jie nebus teikiami nė vienoje iš šių šalių.

“Toks veiksmas sukeltų didžiulį skandalą ir sumaištį tarp tikinčiųjų. Neformalūs palaiminimai nereguliarioms tos pačios lyties poroms (…) mūsų kultūriniame ir bažnytiniame kontekste sukeltų didžiulį skandalą ir sumaištį tarp tikinčiųjų. Būtent dėl šios priežasties nusprendėme, kad tai neturėtų būti vykdoma Angoloje ir San Tomė ir Prinsipėje”. – nurodė vyskupai išplatintame pareiškime.

Pasak buvusių Portugalijos kolonijų hierarchų, užuot “laiminę tos pačios lyties poras”, jie rekomenduoja vietos kunigams homoseksualų atžvilgiu taikyti Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacijos 2021 m. vasario 22 d. pateiktą atsakymą šiuo klausimu. Laiške, pridūrė jie, yra raginimas “su pastoracine meile lydėti šiose sudėtingose situacijose gyvenančius tikinčiuosius”. 2021 m. Susirinkimo dokumente Vokietijos vyskupams uždrausta teikti tokius palaiminimus, nes “Bažnyčiai neleidžiama prašyti Dievo palaiminti nuodėmę”.

Fiducia supplicans – tai 2023 m. gruodį paskelbtas Tikėjimo mokymo ir tikėjimo dikasterijos dokumentas, leidžiantis laiminti nereguliarius santykius turinčių žmonių ir tos pačios lyties asmenų poras. Kritikai atkreipia dėmesį, kad nors dokumentas neįveda doktrininių pakeitimų, jis atveria galimybę patvirtinti kvazi-ritualines palaiminimų formules, dėl kurių ateityje Katalikų Bažnyčia gali palaiminti nereguliariose situacijose esančias poras ir homoseksualias poras liturgijos kontekste, t. y. tiesiogiai patvirtinti Dievo įstatymui prieštaraujančias sąjungas.

JŠ pagal www.pch24.pl

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020