Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Ispanijos vyskupas kritikuoja “tvarų vystymąsi” ir globalistinę JT darbotvarkę

Katalikiška interneto svetainė Life Site News išvertė iš ispanų kalbos ir paskelbė visą Santandero katalikų hierarcho Manuelio Sanchezo Monge komentaro tekstą. “Nedažnai pasitaiko, kad einantis pareigas vyskupas kritikuoja vadinamąjį darnų vystymąsi ir jo tikslus, kuriuos 2015 m. kodifikavo Jungtinės Tautos,” – pabrėžia LSN.

Regioniniame dienraštyje “El diario Montañés” išspausdintame trumpame straipsnyje pavadinimu “Darbotvarkė iki 2030 m. ir naujoji pasaulio tvarka” vyskupas Monge perspėjo, kad JT tikslai yra spąstai. Autorius pabrėžė antikrikščionišką pobūdį ir reliatyvizmą, glūdintį globalistinėje darbotvarkėje, siekiančioje “pakeisti visų be išimties žmonių įsitikinimus”.

Projekto spąstai, be kita ko, slypi dviprasmiškose, iš pažiūros draugiškai skambančiose frazėse, tokiose kaip darnus vystymasis, skurdo mažinimas, vandens prieinamumo visiems užtikrinimas. Tai madingi žodžiai, vis dažniau sutinkami ir Vatikano pasirašytuose oficialiuose dokumentuose. Tačiau ispanų vyskupas juos iš esmės kritikuoja.

“Už Darbotvarkės iki 2030 m. slypi bandymas pakeisti civilizaciją, nauja pasaulio tvarka, kuri pakeis individų įsitikinimus. Tai globalistinė sistema (…), kuria siekiama sukurti nerenkamą ir nedemokratinę pasaulinę vyriausybę”, – rašė jis.

Projekto rengėjų optikoje tokios pamatinės vertybės kaip šeima ir religija laikomos problemiškomis, kaip ir sutuoktinių atsakomybė bei tėvų – pagrindinių savo vaikų auklėtojų – teisės.

Skatinant abortus, kontracepciją, lyčių lygybę, sekuliarizmą ar etatizmą, “valstybė nustato gyvenimo būdą, taip kurdama reliatyvizmą, dėl kurio tolerancija tampa moraline vertybe par excellence”, – pažymėjo vyskupas Sánchezas Monge, remdamasis JT planu.

Hierarchas perspėjo tikinčiuosius neprisijungti prie darbotvarkės, kuri prieštarauja mūsų tikėjimui. Kaip jis pabrėžė, net ir dėl patogumo ar tam, kad “nebūtume išstumti iš viešų diskusijų”, negalima prisijungti prie Darbotvarkės 2030: Jis pabrėžė: “Vadinimasis krikščionimi kelia reikalavimus, kurių negalima išvengti”.

“Mūsų visuomenės šiandien yra negrįžtamai poliarizuotos. Egzistuoja dvi Vakarų versijos, kurios tampa vis labiau priešiškos. Artėjame prie taško, kai skirtingos pasaulėžiūros turi tiek mažai bendro, kad vos galime kalbėti bendromis kalbomis”, – pažymėjo autorius.

Aukšto rango dvasininko tekstas įlieja vilties į katalikų širdis, kurių neturėtų nuliūdinti bedievių globalistų mums siūloma perspektyva. Vilties teikia ne tik pasitikėjimas Dievu, bet ir regimi ženklai: pavyzdžiui, jaunos krikščionių šeimos, kasdien gyvenančios su džiaugsmu, kuris kyla puoselėjant tikrąsias vertybes. Šis džiaugsmas turi didžiulę galią ir gali perkeisti kitus.

Jonas Šaulys pagal www.pch24.pl

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020