Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Elonas Muskas ištesėjo savo žodį. Dienos šviesą išvydo „Twitter” politinės cenzūros įrodymai

Naujasis socialinės žiniasklaidos platformos savininkas tesėjo duotą žodį ir atskleidė dalį „Twitter” bylų, t. y. vidinio susirašinėjimo, kuriame užfiksuoti cenzūros veiksmai, atlikti bendradarbiaujant su Demokratų partija ir asmenimis, atsakingais už Joe Bideno prezidentinę kampaniją.

Prieš kurį laiką Elonas Muskas „Twitter” surengė apklausą, kurioje klausė, ar turi būti atskleisti bendrovės vidaus dokumentai, rodantys, kad ji vykdo cenzūrą prieš politinius oponentus ir „draudžia” paskyras, kurios laikomos netinkamomis. Didžioji dauguma naudotojų atsakė „taip”, todėl ekscentriškasis milijardierius nurodė savo komandai surinkti atitinkamus duomenis.

Susirašinėjimo ištraukas kartu su pasakojimu, kuriame paaiškinta, kas ir kaip (iš viso 33 temos), paskelbė vienas „Twitter” darbuotojas, o baigtu įrašu pasidalijo E. Muskas:

Kaip apibendrina Mattas Taibbi, prieš 2020 m. prezidento rinkimų kampaniją „Twitter” vadovai gaudavo elektroninius laiškus iš Demokratų partijos žmonių, kurie „pradėjo prašyti bendrovės manipuliuoti pareiškimais: iš pradžių šiek tiek, paskui dažniau, o galiausiai nuolat”.

„Iki 2020 m. prijungtų sprendimų priėmėjų prašymai ištrinti tviterio žinutes buvo įprastas dalykas. Vienas režisierius rašė kitam: Daugiau Bideno komandos pranešimų. Po to sekė atsakymas: Tai padaryta”, – praneša darbuotojas, kuriam Muskas pavedė paviešinti kompromituojančią medžiagą, iš kurios matyti, kad jis darė įtaką rinkimų rezultatams cenzūruodamas nepatogų turinį.

Taip pat atskleista informacija, susijusi su „Twitter” vadovybės vykdomu vadinamojo „nešiojamojo kompiuterio iš pragaro” – Džo Baideno sūnaus Hunterio kompiuterio, kuriame atliekant aptarnavimą rasta medžiagos, liudijančios apie amoralų Bidenų klano gyvenimo būdą ir korupcinius ryšius, – slėpimu. Tuo metu „Twitter” nutildė „New York Times” paskelbtą straipsnį šia tema ir daugybę naudotojų, kurie norėjo, kad šis klausimas išvystų dienos šviesą, pranešimų.

Šiuo atveju platformos vadovybė elgėsi itin negailestingai. „Twitter” ėmėsi ypatingų priemonių, kad paslėptų šią istoriją, pašalino nuorodas ir paskelbė įspėjimus, kad ji gali būti pavojinga. Jie netgi užblokavo duomenų perdavimą privačiomis žinutėmis, naudodamiesi priemone, kuri anksčiau buvo skirta tik kraštutiniams atvejams, pavyzdžiui, vaikų pornografijai,” – jame rašoma. Kartu Elono Musko darbuotojas priduria, kad šiuo atveju vadovybė buvo santūresnė ir nebuvo rasta jokių įrodymų apie tiesioginį Demokratų partijos vadovybės nurodymą. Nepaisant to, sprendimas buvo priimtas vadovybės lygmeniu.

Taibbi atvirai prisipažįsta, kad bendrovėje „dirbo vienos politinės orientacijos žmonės”, kurie lengvai priimdavo bet kokius Demokratų partijos narių pranešimus ir vykdydavo nurodymus pašalinti medžiagą, liudijančią prieš ją.

Dar viena istorija, aprašyta pranešimų serijoje, yra prezidento D. Trumpo Baltųjų rūmų atstovės spaudai Kaleigh McEnany blokavimas, kurį vienas „Twitter” vadovų paaiškino kaip tariamą platformos taisyklių dėl „nulaužtos medžiagos” (kad ir ką tai reikštų) pažeidimą. Kaip aprašo Mattas Taibbi, apie šią storžievišką intrigą buvo komentarų pačioje komandoje, o vienas darbuotojas rašė: „Pasiteisinimas buvo įsilaužimas, tačiau per kelias valandas beveik visi suprato, kad tai bus nepadora. Tačiau niekas neturėjo drąsos jį pakeisti.”

JŠ pagal www.kontrastas.lt

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020