Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Dvigubi standartai šiuolaikinėje žiniasklaidoje – norma naujoje realybėje

Naujausi įvykiai Jungtinėse Amerikos Valstijose sukelia reakcijas visame pasaulyje – taip pat ir Lietuvoje. Rytų Europos Studijų Centro direktorius Linas Kojala – pagrindinis valdžią palaikantis ekspertas Europos Sąjungos, NATO ir Jungtinių Amerikos Valstijų klausimais, savo „LinkedIn“ paskyroje, neslepia abejonių:

Ar čia tiksli citata??…Nėra aiškios ribos??. Twitter jau anksčiau yra pašalinusi graikų radikalų Auksinės Aušros partijos, buvusio Trumpo patarėjo Bannono, Irano vyriausybės nario Zangeneho, Kubos komunistų lyderio Raulio Castro, tūkstančius su Kinijos valdžia siejamų paskyrų…Pirmoji pataisa?? nėra automatiškai taikoma privačioms įmonėms, socialinių tinklų statusas yra išplaukęs. Tvirtai laikomasi nuostatos, kad jie nėra žiniasklaida (t.y. už turinį atsakingi patys jį skelbiantys vartotojai, ne kompanija), tačiau tuo pat metu patys soc. tinklai dėl kišimosi į rinkimus skandalų turinį pastaraisiais metais vis labiau filtruoja. 

Justas Stankevičius savo straipsnyje Objektyvioji mainstreaminė medija: dvigubi standartai vertinant JAV protestus „Pro Patria“ portale rašo:

Black Lives Matter ir ANTIFA riaušių metų Sietle buvo užimtas miesto kvartalas, kuris tapo žinomas Chazo vardu. Nepaisant atviro smurto protrūkių tokios mainstreaminės žiniasklaidos priemonės kaip „Vox“  šias riaušes vertino kaip „taikius protestus“. 

Nesvarbu, jog protestai truko beveik mėnesį laiko, kurio rezultatas – autonominė zona suverenioje  valstybėje. Tuo tarpu JAV Kapitolijaus užėmimas medijos buvo sutiktas kaip teroristinis aktas, kurio organizatorius pasak masinės medijos – dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas…Tai parodo, jog čia kalba eina ne apie sąžiningumą, bet apie politines ideologijas.

Nerimas, jog politkorektiškumas persivers į tikrą cenzūrą išsipildė. Žodžio laisvę ginantis alternatyvus socialinis tinklas „Parler“ buvo pašalintas iš visų įmanomų programėlių platformų, įskaitant Google PlayApple App Store bei Amazon hostingo.

Šią mintį patvirtina liberalų ekspertai, kurių klausė delfi.lt:

Komunikacijos ekspertas Jaunius Špakauskas sako, kad D. Trumpo pašalinimas iš socialinių tinklų, be jokios abejonės, yra beprecedentis sprendimas…

O komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus teigė kad socialiniuose tinkluose atsiras tam tikra cenzūros forma, yra labai normalu. „Labai norėtųsi, kad socialiniai tinklai nustotų apsimetinėti nepriklausomomis platformomis, ir aš manau, kad tai neišvengiamai įvyks – tą esu prognozavęs jau prieš penkerius metus. Atsiras tam tikra cenzūros forma, bet ji yra normali, nes puikiai žinome tiek ir iš reklamos srities, kad pasekmės už melagingos ar smurtą kurstančios informacijos skleidimą turi būti, ir jos turi galioti visiems. Ne tik mokamos informacijos skleidėjams, bet ir kitiems – kodėl dabar turi atsakyti koks nors naujienų portalas, jei, pavyzdžiui, jo komentaruose kas nors tarsis, kaip apsiginkluoti, bet ne socialinis tinklas? Natūralu, kad ta socialinė atsakomybė turi tęstis ir, man atrodo, kad mes judame į tai.

Sveiki atvykę į gimstančią Georgo Orvelo aprašytą totalitarinę valstybę!

žiniasklaidos pranešimus surinko Jonas Šaulys

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020