Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Lenkija dar nepražuvo!

Lapkričio 11 d. 14-asis Nepriklausomybės Maršas praėjo centrine Varšuvos gatve (Aleje Jerozolimskie). Įvairių šaltinių duomenimis, joje dalyvavo apie 90 000 dalyvių. Jau daugelį metų tai nuolat yra didžiausia patriotinė demonstracija Europoje.

Pagrindinis šio žygio šūkis buvo „Lenkija dar nepražuvo!”.

Be to, eitynių dalyviai šaukė šūkius: „Dievas, Garbė ir Tėvynė!”, „Ne vaivorykštinė (arba kaip variantas – islamiška), ne sekuliari – Lenkija tik katalikiška!”, „Laisvė, tikėjimas, nacionalizmas!” ir kt.

Žygio dalyviai taip pat minėjo katalikų pergalę prie Lepanto, žadėdami laimėti prieš islamą ir šiandien.

Savo kalbose eitynių organizatoriai pabrėžė suverenios ir nepriklausomos Lenkijos svarbą, tradicinių visuomenės pagrindų išsaugojimo svarbą:

Kiekvienas iš mūsų šiandien turi imtis veiklos, veiksmų, kad nepriklausomybė nebūtų prarasta. Rusija vykdo žiaurų karą Ukrainoje. Puikiai žinome, kad Rusija pretenduoja ir į Lenkijos valstybę. Iš mūsų pusės nėra jokio sutikimo! Mes matome grėsmę iš Vakarų. Matome, kad Europos Sąjunga vis agresyviau žengia federalizacijos link. O tai reiškia nacionalinių valstybių likvidavimą. Tai reiškia suvereniteto praradimą”, – mitinge kalbėjo Nepriklausomybės Maršo asociacijos prezidentas Bartoszas Malewskis. – Mes sakome griežtą “ne” šioms pagundoms”, – pridūrė jis.

Nuo scenos kalbėjo ir vienas iš “Konfederacijos” (politinės partijos) lyderių, Nacionalinio Judėjimo pirmininkas, parlamento narys Krzysztofas Bosakas. –

Mus vienija prisirišimas prie Lenkijos spalvų ir Lenkijos valstybės, mūsų tikėjimas, pagarba katalikų tikėjimui ir krikščioniškoms vertybėms, kurios suformavo mūsų šalies kultūros ir įstatymų leidybos pagrindus, – sakė politikas.

Taip pat buvo daug plakatų, vaizduojančių kūdikių žudymą abortais. Drastiškomis nuotraukomis siekiama, kad neapsisprendusieji žinotų, kas iš tikrųjų yra ši vadinamoji “procedūra”.

6 fanatiški klimato revoliucionieriai bandė sustabdyti Nepriklausomybės Maršą 2023 m. Jie tai padarė, nes klimato krizė kursto fašizmą 🙂 Juos pašalino policija.

JŠ pagal lenkų spaudą

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020