Lituania Catholica

Katalikiška Lietuva

Arkivyskupas Čaputas: “Fiducia Supplicans” yra “dviveidiškas užsiėmimas”, kuriuo “patvirtinamas ir paneigiamas katalikų mokymas”

BažnyčiaNuomonėsPasaulis

Arkivyskupas Čaputas: “Fiducia Supplicans” yra “dviveidiškas užsiėmimas”, kuriuo “patvirtinamas ir paneigiamas katalikų mokymas”

26 gruodžio, 2023

Tyčinis ar nuolatinis dviprasmiškumas – viskas, kas skatina nesusipratimus ar tarsi palieka galimybę objektyviai nuodėmingam elgesiui, – nėra iš Dievo, – sakė Filadelfijos arkivyskupas emeritas Charlesas J. Chaputas.

Filadelfijos arkivyskupas emeritas Čarlzas Čaputas (Charles J. Chaput) griežtai sukritikavo Fiducia Supplicans, sakydamas, kad “tyčinis ar nuolatinis dviprasmiškumas – bet kas, kas skatina nesusipratimus ar, atrodo, palieka galimybę objektyviai nuodėmingam elgesiui, – nėra iš Dievo”.

Arkivyskupas Chaputas šiandien amerikiečių žurnale “First Things” paskelbė esė, kurioje labai kritiškai vertina ir deklaraciją, ir popiežių Pranciškų.

“Dokumentas yra dviveidis, vienu metu ir patvirtinantis, ir paneigiantis katalikų mokymą apie palaiminimų prigimtį ir jų taikymą “nereguliariems” santykiams”, – rašė arkivyskupas emeritas.

Čaputas pastebėjo, kad vos tik paskelbus “Fiducia Supplicans”, ji “greitai buvo interpretuota kaip reikšmingas Bažnyčios praktikos pokytis”. Jis pažymėjo, kad tėvas Jamesas Martinas ir kiti katalikų LGBT gynėjai pasveikino šį dokumentą kaip pergalę. Jis pastebėjo, kad “New York Times” straipsnio, kuriame buvo išspausdinta Martino, laiminančio tos pačios lyties asmenų porą, nuotrauka, “vyraujantį atspalvį ir pagrindinį tikslą” geriausiai atspindėjo įvairūs interviu davę gėjai, kurie kalbėjo apie tai, kad Bažnyčia “susitaiko” su tos pačios lyties asmenų santykių teisėtumu.

Nors Bažnyčia negali pakeisti savo mokymo, Čaputas pareiškė, kad Fiducia Supplicans “atrodo” bando tai padaryti homoseksualių santykių nuodėmingumo atžvilgiu.

Čaputas kritikavo popiežiaus Pranciškaus pareiškimą, kuriuo jis reagavo į viso pasaulio vyskupų “pasipriešinimą”, sakydamas, kad jo perspėjimas dėl “griežtų ideologinių pozicijų” dabar yra “numatytoji Šventojo Sosto reakcija į bet kokias pagrįstas abejones ar sąžiningą jo veiksmų kritiką”.

Arkivyskupas emeritas pridūrė, kad popiežiaus Pranciškaus “viešas skundimasis menkina Petro pareigų ir jas užimančio žmogaus orumą”, yra nepagarbus jo broliams vyskupams ir “nėra iš Dievo”.

JŠ pagal www.lifesitenews.com

DALINTIS ŠIU ĮRAŠU

© Katalikiška Lietuva 2020