LGBTQ+ naujienų portalo jarmo.net redaktorius Jonas Valaitis kreipėsi į mus dėl trumpo interviu apie Krikščioniškosios kultūros instituto birželio 7 d. organizuojamą maldos, atgailos ir protesto akciją. Štai keturi klausimai, į kuriuos mes pateikiame atsakymus, apibūdinančius mūsų poziciją.
1. Instituto puslapyje minite, kad šis kontrprotestas vyks šalia LGBTQ+ eitynių „Už lygybę”, ir raginate žmones aktyviai dalyvauti. Ar nemanote, kad tokio pobūdžio kontrprotestai kaip jūsų didina konfliktų ir smurtinių incidentų riziką, kaip tai nutiko pernais?
Aleksandras Stralcou (AS): Kaip ir visi piliečiai, turime teisę taikiai reikšti savo nuomonę. Konfrontacijos rizika neturėtų būti tylos įrankis. Tam ir yra tvarkos apsaugos pajėgos, kad palaikytų tvarką, už kurias akcijos metu taip pat meldžiamės, kad jos tinkamai atliktų savo pareigas.
2. Kreipdamiesi į visuomenę, vadinate LGBTQ+ asmenis „vargšais, vedamais klaidinga kryptimi”. Ar nemanote, kad savo kalba skatinate susipriešinimą, neapykantą?
AS: Šiuos žmones vadiname „vargšais“ ta prasme, kad jie dar nesugeba pripažinti tiesos apie save kaip Dievo kūrinius. Meldžiamės, kad tokiems žmonėms būtų suteikta malonė pažinti save tiesoje. Tikime, kad tai neįžeidžia šių asmenų, bet radikaliai iškelia prieš juos pasirinkimo perspektyvą. Tikrai mylėti žmogų reiškia pasakyti jam, kad jis elgiasi blogai ir eina nuodėmės keliu. Mūsų tikslas – ne pažeminti žmones, bet pasakyti, kad idėja, kuria jie vadovaujasi, yra bloga.
3. Raginate dalyvauti savo organizuojamame kontrproteste ir tuo pačiu atsargiai žvelgti į galimus „provokatorius” bei „liberaliąją žiniasklaidą” – ar nemanote, kad taip tiesiog išreiškiate pyktį ant tų, kurie išreiškia kitokią nei jūsų nuomonę?
AS: Problema ta, kad tokių provokacijų 2024 m. iš tiesų yra buvę (AS pastaba: https://kontrastas.lt/2024/12/29/lgbtiq-eityniu-dalyvis-laurynas-laurinavicius-nuteistas/). Ir tai nebuvo mūsų kaltė, kaip nustatė teismas. Todėl mūsų pareiga įspėti apie tokios situacijos tikimybę. Žiniasklaidą vadiname liberalia, nes tokia yra tiesa, nes tokių yra absoliuti dauguma tarp tų, kurie turi didelę įtaką, Lietuvoje.
4. Ką paaiškintumėte žmogui, priklausančiam LGBTQ+ bendruomenei, kuris dėl jūsų kontrprotesto pasijaustų nepageidaujamas savo valstybėje? Ar nemanote, kad savo homofobiniais pareiškimais ir demonstracijomis pažeidžiate LGBTQ+ bendruomenės teisę gyventi saugiai ir be baimės būti diskriminuojamai?
AS: Panašiai galėtume kreiptis ir į LGBTQ+ grupių atstovus, kad jų viešos veiklos akivaizdoje, mes, krikščionys, jaučiamės diskriminuojami dėl viešo, mūsų manymu, pavojingo turinio propagavimo ir dėl to jaučiamės nesaugūs. Šiuo istoriniu momentu gyvename „pliuralistinėje visuomenėje“, todėl radikaliai priešingų nuomonių buvimas neturėtų stebinti.